A-Tech 4GB RAM for Lenovo IdeaPad 110-15AST, 110-17IKB, 130 (15 inch), 320-14ISK, 320-15AST, 320S-15AST, 330-15ARR, 330S-14IKB, 330S-15ARR, Y700 | DDR4 2666MHz PC4-21300 SODIMM Non-ECC Memory Upgrade
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
23
quantity
Product details
Category
  • Laptop/All-in-One Memory RAM compatible for the Lenovo IdeaPad models: 110-15AST, 110-17IKB, 130 (15 inch), 320-14ISK, 320-15AST, 320S-15AST, 330-15ARR, 330S-14IKB, 330S-15ARR, Y700
  • Single 4 GB Module | DDR4 2666 MHz ( PC4-21300 / PC4-2666 ) | DDR4 SO-DIMM ( 260-Pin ) | Non-ECC Unbuffered | 1.2V - DDR4 Standard Voltage
  • Non ECC; JEDEC DDR4 standard 1.2V
Brand A-Tech
Voltage 1.2 Volts
RAM Size 4 GB
Model Name ASE664
Form Factor SO-DIMM
Manufacturer A-Tech
Memory Speed 2666 MHz
Model Number ASE664
Number of Pins 260
Mfr Part Number ASE664
Compatible Devices IdeaPad 110-15AST, 110-17IKB, 130 (15 inch), 320-14ISK, 320-15AST, 320S-15AST, 330-15ARR, 330S-14IKB, 330S-15ARR, Y700