A-Tech 4GB RAM Replacement for Synology RAM1600DDR3-4G | DDR3/DDR3L 1600MHz PC3L-12800 SODIMM 1Rx8 1.35V 204-Pin Non-ECC SO-DIMM Memory Upgrade for NAS DiskStation & RackStation
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
04
quantity
Product details
Category
  • A-Tech RAM memory compatible replacement for Synology RAM1600DDR3-4G
  • Single 4 GB Module; DDR3/DDR3L SO-DIMM 204-Pin; Speeds up to 1600 MHz, PC3L-12800/PC3L-12800S (PC3-12800/PC3-12800S)
  • NON-ECC Unbuffered; 1Rx8 (Single Rank x8); JEDEC DDR3L standard 1.35V (Dual voltage, can operate at 1.35V or 1.5V)
Brand A-Tech
Voltage 1.35 Volts
RAM Size 4 GB
Form Factor 204-Pin SO-DIMM
Manufacturer A-Tech Components
Memory Speed 1600 MHz