LG OLED77C1PUB Alexa Built-in C1 Series 77" 4K Smart OLED TV (2021) (Renewed)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
23
quantity
Product details
Category
UPC 656942002987
Size 77 inch
Brand LG
Color Black
Model Name LG OLED77C1PUB
Model Year 2018
Resolution 4K
Tuner Type ATSC
Audio Input HDMI
Item Weight 79.1 Pounds
Screen Size 76.7 Inches
Aspect Ratio 16:9
Manufacturer LG
Model Number OLED77C1PUB-cr
Model Series C1
BuiltIn Media Power Cable, Remote Control, Stand
Mounting Type Table Mount
Screen Finish Flat
Signal Format digital
Warranty Type 90 days limited warranty
Contrast Ratio [Very High]
Control Method Voice
Video Encoding H.264, H.265 (HEVC)
Controller Type Voice Control
Mfr Part Number OLED77C1PUB-cr
Total Usb Ports 3
Operating System WebOS
Audio Output Mode Digital
Display Size Class 77 Inches
Display Technology OLED
Hardware Interface HDMI
Total USB 30 Ports 3
Speaker Description Dolby Atmos compatible
VESA Mount Standard 400 x 400 mm